tatlidede
dedas
tatlidede
Fuar

ORC: AK Parti'nin en etkili vekili Mardinli

AK Parti 26. Dönem Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, ORC; araştırma şirketi tarafından 'Z kuşağı' olarak tanımlanan 5600 genç arasında yapılan araştırmada TBMM'de en etkili ikinci milletvekili oldu.
  • 09.02.2024 17:42
ORC: AK Parti'nin en etkili vekili Mardinli

ORC; 4-6 Şubat tarihleri arasında 5600 kişiyle CATI anket yöntemiyle yapılan 'Z kuşağı' araştırmanın sonuçları yayımlandı. Listenin zirvesinde CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül ilk sırayı alırken, listeye giren tek AK Partili 26. Dönemde Mardin Milletvekili olan İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı oldu.

ORC'nin yaptığı araştırmada Z kuşağına “Size göre TBMM’de en etkili/öne çıkan milletvekilleri hangileridir?” sorusu, açık uçlu olarak yöneltildi.

Ankete göre, Z kuşağı Meclis’te en etkili milletvekili olarak CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’ü TBMM'nin en etkili ikinci vekili ise Mardin önceki dönem milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı oldu.

Z kuşağı tarafından yüzde 36,5 oy oranına sahip Sarıgül’ü yüzde 31,6 ile AKP İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı takip ediyor.

Listenin üçüncü sırasında yer alan isim yüzde 30,3 oy oranıyla CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba oldu.

TİP'TEN SERA KADIGİL LİSTEDE

Yüzde 22,7 oranında oy alarak Meclis’te etkili isimler arasına TİP İstanbul milletvekili Sera Kadıgil de dahil oldu.

Listede yer alan bir diğer isim ise İyi Parti Sözcüsü ve Ankara Milletvekili Kürşad Zorlu oldu.

Esi ABB Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek de listede yüzde 17,2 oy ile kendine yer buldu. Listenin yedinci sırasındaki isim CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır oldu.

İYİ Partili Turhan Çömez ise yüzde 13,9 ile listenin sekizinci sırasına yerleşti.

Z kuşağının başarılı bulduğu isimler arasında yüzde 13,2 ile CHP Muğla Milletvekili Gizem Özcan da dokuzuncu sırada yer aldı.

LGBTİ TARTIŞMASI – 'Klinik olarak tanısı konulmuş... | Rudaw.netAK PARTİ İZMİR MİLLETVEKİLİ CEYDA BÖLÜNMEZ ÇANKIRI TBMM'YE KAYDINI YAPTIRDI

Editör: Furkan Üründü

Yorumlar

Image
Ziyaretçi
10.02.2024 / 05:57

Boş hikaye

Yorum Yaz

OSZAR »