tatlidede
dedas
tatlidede
Fuar

Şırnak'ta terör, asayiş ve kaçakçılık operasyonu: 58 gözaltı

Şırnak ve ilçelerinde 5 - 11 Şubat  tarihleri arasında yapılan uyuşturucu ve kaçakçılık operasyonlarında, 58  şüpheli hakkında adli işlem yapıldı.
  • 12.02.2024 17:56
Şırnak'ta terör, asayiş ve kaçakçılık operasyonu: 58 gözaltı

Şırnak Valiliği, Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı birimleri tarafından 5 - 11 Şubat tarihleri arasında Şırnak geneli yapılan asayiş operasyonları hakkında açıklama yayımladı.

Operasyonlarda 58 şüpheli hakkında işlem yapıldığı kaydedildi.

Açıklamada, "1.503,22 gram metamfetamin maddesi, 3,3 gram esrar maddesi, 3 adet bong, 400 paket sigara ele geçirilmiştir. Yapılan operasyonlar kapsamında toplam 14 şüpheli hakkında gerekli yasal işlem başlatılmıştır. Ayrıca Kaçakçılık ve Asayiş ile ilgili olarak Habur Kara Hudut Kapısı Şube Müdürlüğü’nce yapılan çalışmalar kapsamında 12 Şüpheli Kaçakçılık Suçlarından, 16 Şüpheli Asayiş Suçlarından, 1 Şüpheli Terör Suçundan ve 6 şüpheli sahte seyahat belgesi ile olmak üzere toplam 35 şüpheli yakalanarak yasal işlemler başlatılmıştır." denildi.

Ayrıca, "Terörle mücadele kapsamında Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 05 – 11 Şubat 2024 tarihleri arasında Şırnak İl merkezi ve ilçelerinde FETÖ/PDY ve PKK/KCK Silahlı Terör Örgütünün Eylem ve Faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik il genelinde yapılan çalışmalarda; toplam 9 şüpheli hakkında yasal işlem yapılmış olup; 2 şüpheli ifadesi akabinde serbest bırakılmış, 6 şüpheli İlgili il ve birimine teslim edilmiş ve 1 şüphelinin gözaltı işlemleri devam etmektedir." ifadeleri kullanıldı.

İLKHA

Yorum Yaz

OSZAR »