tatlidede
dedas
tatlidede
Fuar

Gözünü kırpmadan 2 kişiyi öldürdü! Cinayet itirafları!

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde meydana gelen cinayetle ilgili 5 şüpheli adliyeye sevk edildi. Cinayetin arka planında uyuşturucu ticaretiyle ilgili bir anlaşmazlık olduğu ortaya çıktı.
  • 12.02.2024 16:55
Gözünü kırpmadan 2 kişiyi öldürdü! Cinayet itirafları!

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde, Şakir Aydın (35) ve Tayfun Avcı (26)'ın 4 gün önce pompalı tüfekle öldürülmesiyle ilgili olarak gözaltına alınan 5 şüpheli, adliyeye sevk edildi. Cinayet zanlısı A.K., jandarmadaki ilk ifadesinde suçu kabul etti.

Bayramiç ilçesine bağlı Sarıot köyü yakınlarında gerçekleşen cinayet olayı, 8 Şubat akşamı saat 20.30 sularında meydana geldi. Şakir Aydın ve Tayfun Avcı, motosikletleriyle köyden ayrıldıktan sonra anayola dönerken kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından silahlı saldırıya uğradı. Şakir Aydın olay yerinde hayatını kaybederken, Tayfun Avcı ise kaldırıldığı Bayramiç Devlet Hastanesinde yaşamını yitirdi.

Emniyet Güçlerinin Çalışmaları

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı, cinayetin ardından katil zanlılarını yakalamak için geniş çaplı bir çalışma başlattı. Olay Yeri İnceleme, Suç Araştırma Timi, İstihbarat Şube, Siber Suçlar, Özel Köpek Timleri ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, şüphelileri bulmak için çeşitli adreslerde arama yaptı. Özel Köpek Timi de gece boyunca ekiplere destek verdi.

Cinayet Silahının Yerini Gösterdi

Öte yandan, cinayette kullanılan pompalı tüfek, Bayramiç ilçe merkezindeki sulama kanalında bulundu. Zanlı A.K., cinayetin ardından tüfeğin bulunduğu yeri emniyet ekiplerine gösterdi.

Cinayetin Perde Arkası

Cinayetin arka planında uyuşturucuyla ilgili bir anlaşmazlık olduğu ortaya çıktı. Şakir Aydın ve Tayfun Avcı'nın cinayetten önce bir kişiyle uyuşturucu ticareti konusunda tartıştığı ve bu tartışmanın cinayete yol açtığı iddia edildi. Ayrıca, kurbanların cinayetten önce başka bir evde alkol aldığı ve hayra katıldığı belirtildi.

Güvenlik Önlemleri Alındı

Şüphelilerin adliyeye sevk edilmesi sırasında, jandarma geniş güvenlik önlemleri aldı.

 

 

Editör: Gülten Akgül

Yorum Yaz

OSZAR »